Ako skladovať a starať sa o kabelku je často až jedna z posledných vecí na ktoré pri kúpe novej kabelky myslíme. A pritom, vôbec nejde o zanedbateľnú vec. Kabelka sa môže poškodiť, ošúchajú sa rohy alebo ozdoby, môžu sa odtrhúť flitre či strapce. Ideálnou predstavou ako bezpečne odložiť kabelku na neskoršie použitie je jednoducho ju položiť na poličku v izbovom šatníku aby bola nielen pastvou pre oči ale aj okamžite k dispozícii. Avšak, viac sme sa mýliť snáď ani nemohli! Kabelka si od nás vyžaduje viac, hlavne ak ide o dizajnérsky kúsok na ktorom nám naozaj záleží.

Pokiaľ ide o skladovanie kabelky, platí základné pravidlo : Robte to ako veľkosklad! Čo tým máme na mysli? Tu Vám ponúkame návod, ako správne skladovať kabelku tak, aby sme nielen zachovali jej „čerstvosť“, ale aby zároveň bola v prípade potreby hneď k dispozícii.

 

1.      Vyčistiť, vyprázdniť.

Určite odstráňte všetky nepotrebné veci vo vnútri, ako napr. zabudnuté tabletky, pero či žuvačky. Vyčistite, hubkou na riad jemne prejdite zašpinené miesta, ak je kabelka špinavšia, vyčistite ju podľa návodu, záleží od materiálu.

2.      Vyplňte kabelku papierom.

Jednoducho naplňte kabelku papierom, aby nestratila tvar. Poslúžiť môže aj plastový bublinkový papier, menší či väčší skrútený uterák alebo ponožky, ak ide o menšiu kabelku. Nezabudnite takto vystuženú tašku zazipsovať, resp. uzavrieť, aby sa prach nedostal dnu.

3.      Popruh či reťaz

Nezabudnite na na reťaz – tendenciou je ju voľne nechať tak, ale odporúča sa skrútiť ju do klbka a ak je odnímateľná, vložiť ju skrútenú do vnútra kabelky. Takto ju nestratíte a reťaz ostane pevná.

4.      Zabaliť.

Takto pripravenú, očistenú, vystuženú kabelku teraz pekne obalíme papierom, plastovým vreckom či iným materiálom, aby jednoducho, nechytala prach. Poslúžiť môže aj návliečka na vankúše ktorú už inak nevyužijeme. Alebo, na internete nájdeme priamo na to určené vrecúška pod názvom „dust bag“.

5.      Uložte na vhodné miesto

Takto pripravenú tašku uložte na vhodné miesto, odporúča sa suché, vode neprístupné a tmavšie miesto bez priameho slnečného žiarenia. Kabelku či tašku ukladajte smerom hore, teda v stojacej polohe ako keď sedíte pri obede a taška je dole pri vašich nohách. Výnimkou sú večerné kabelky či kabelky ktoré nemajú platformu na ktorej by pevne stáli. Tie, majú výsostne dovolené ležať. 

Dodržte týchto päť jednoduchých krokov a kabelka bude vždy pripravená na vaše použitie akoby čerstvo nová! Inšpirácia : internet Fotoilustrácia : sklad kabelkovo.sk