Posledné dni je jasné, že leto skončilo, ale ako vieme, jedného dňa sa zobudíme do chladného jesenného rána a aby náš úsmev nepredbehol novembrové teploty, je lepšie pripraviť sa – naše nálady sa budú meniť ako farby lístia na stromoch.

Či už nabudené na nákupné ošiale, pripravené presedieť na káve s kamoškou aj celé hodiny, alebo uvoľnené a spokojné že konečne máme čas pre seba! Pre každú náladu sa inak oblečieme, a tiež siahame po inej kabelke. A ako nájsť tú správnu kabelku, ktorá najlepšie vystihne to, ako sa momentálne cítime? 

Dnes, namiesto rozhovorov o trendoch, budeme hľadať spôsob, ako nájsť kabelku, ktorou vyjadríte svoju jesennú náladu! V nasledujúcich riadkoch si pripomenieme kabelky piatich farebných tónov, ktoré sú pre jesenné obdobie ako stvorené a odkedy je móda módou, patria medzi jesenné vychytávky.

Červená farba je farbou energie a to v akejkoľvek spojitosti – ak ju spájame s láskou, tak s vášnivou, ak s nebezpečenstvom, tak krvavým. Červená preto môže reprezentovať silu života, ale ak ju nedokážeme skrotiť a ovládať, zmení sa na ničivú katastrofu. Podobne je to aj v móde – ak ju správne použijete, urobí z vás neodolateľnú šelmu, preto ženy najčastejšie nosia práve červené lodičky, rúž a kabelku!

Ak ste typ, ktorý nedokáže skryť silu svojej autority, zvieracie vzory v kombinácii s čiernou sú presne typ kabelky pre vás!

Hnedou farbou hneď dáte najavo, kto je pánom v miestnosti. Ste šéfkou oddelenia? Hnedé sako, či béžové topánky? Hnedou stelesňujete stabilitu, vytrvalosť a rázne napredovanie. Na schôdzky si dokumenty prineste v hnedej kabelke, trebárs s hadím vzorom a každému bude jasné, že na ďalších kolegov čakať netreba.

Metalické farby môžu mať rôzne odtiene a farby, a preto spoločným prvkom nieje farba, ale charakteristika vlastností – ligotavosť, dojem tvrdosti a chladu, symbol vznešenosti. Najčastejšie sa preto nosia kabelky metalických farieb k nejakým spoločenským príležitostiam, ale ako bežná denná kabelka reprezentuje táto kabelka ženu z vyššých, bohatších kruhov, trocha okázalú a extravagantnú, ktorá si jednoducho môže dovoliť byť rozmarná.

S modrou zatočíte svetom v profesionálnej sfére! Chcete sa v práci ukázať ako spoľahlivá a šikovná kolegyňa? Obliekajte sa do modrej. Chcete zdôrazniť oddanosť, odhodlanosť, že ste expertom vo svojom obore? Noste kabelku modrej farby.

Kabelku akej farby máte práve dnes so sebou? Vystihuje Vašu náladu? Máte doma takú, ktorá by ju lepšie vystihla? Napíšte nám do komentu na fb stránke alebo k tomuto blogu a podeľte sa o svoju jesennú náladu! Pekný deň :-)