V dnešnej dobe si kabelka udržiava takmer status módnej ikony, ktorou jej majitelka reflektuje obraz nielen samej seba, ale aj obraz ktorým chce aby ju svet vnímal. Za posledných 60 rokov predstavuje doplnok, bez ktorého vyjde na ulicu len máloktorá a často sa stáva symbolom nášho spoločenského statusu.

Dnes, na začiatku 21. storocia, máme kabelku na každú príležitost - môže byt našou prenášateľnou kanceláriou, našou krabičkou krásy, našou strážkynou identity, malou lekárničkou ci nevyhnutnou výbavičkou pre naše ratolesti. Každá kabelka či taška spĺňa určitú rolu cez ktorú sa vieme aj reprezentovat. Nie vždy však tomu tak bolo.

Prvé zmienky o taškách sa objavujú v starovekých príbehoch o afrických mníchoch. Tašky až do 19-teho storočia nepredstavovali iný ako praktický význam, v 16stom storočí ich nosili hlavne muži - ako meštce na mince. V 17stom a 18stom storočí predstavovali dámske kabelky skôr niečo ako veľké vačky odddelené od sukní ale uložené pod suknou aby neboli vidiet. Boli z tažkých látok, ale krásne vyšívané a tento vplyv vidno na aj na dnešných trendoch (v našom výbere napríklad Kabelka Milena čierna). Prvá dámska módna kabelka vznikla, keď si dámy povedali že viac nebudú skrývat, čo nosia pod sukňami - malo to aj praktický význam, naprataná taška sa nepekne z pod sukne vynímala. Tieto kabelky mali velkost dnešných večerných kabeliek a ich obsah oplýval len nevyhnutnosťami - okrášľujúce prostriedky, nejaké to jabĺčko či peniaze. Výraz "kabelka" sa začal používat až okolo r. 1920 a to pri pánskych kožených taškách (Ruksak Trussardi Jeans). Práve v týchto rokoch zaznievala rastúca nezávislost žien od mužov, kedy prestali vychádzať z domovov aj bez doprovodu, a kabelka sa stala symbolom tejto nezávislosti, módnym výstrelkom doplňujúcim vzhľad silnej a samostatnej ženy (Kabelka Laura Biagiotti).

V 50tych rokoch 20teho storocia už kabelky zastávali pevné miesto vo svete módy a návrhári im začali dávať mená, ktoré dodnes rozdeľujú kabelky podľa typov napr. hermes messenger tašky a pod. V 60tych rokoch nabrali kabelky hippie identitu (Kabelka Billie červená), ktorá pomohla kabelky pozdvihnút z formálneho doplnku (Kabelka Linda zlatá) na skutočnú módnu nevyhnutnost každej ženy z akejkoľvek spoločenskej triedy (Kabelka Flóra červená).